دکوراسیون داخلی

معماری داخلی نقش عمده­ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می نماید. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح (کف، سقف و دیوارها)، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کارآمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر معماری داخلی بر آرامش (مجموعه هنجارهای عصبی)، راندمان ( در فضاهای اداری)، اثر بخشی (در فضاهای تجاری) بسیار بدیهی و لازم به نظر می­رسد.

طراحی داخلی صرفا مربوط به بهبود وضعیت بصری یا ظاهری یک فضای داخلی نیست بلکه هدف آن بهینه‌سازی و سازگارکردن استفاده‌های مورد نظر برای یک محیط ساخته شده‌است. در واقع می‌توان از آن به روندی عملکردی، زیبایی‌شناختی و هدایت‌گر، برای رسیدن به‌اهداف مورد نظر از جمله پویایی، افزایش بازده‌ کاری و یا بهترکردن روش زندگی، یاد کرد. در این راستا، یک طراحی داخلی موفق، علاوه بر این آیتم‌ها باید پاسخگو در مقابل تغییرات اقتصادی، تکنولوژیکی، جمعیتی و اهداف تجاری سازمان یا نهادی که برای آن در نظر گرفته‌شده‌است، باشد.

طراحی داخلی یک تخصص چندجانبه ‌است و متخصصین گروه معماری آلکا در تلاشند تا با استفاده ‌از راه‌حل‌های تکنیکی و خلاق، محیط های داخلی جوابگو در مقابل نیازها و کارکردهای مختلف کاربران را خلق نمایند؛ به امید آنکه این راهکارهای عملکردی به وضعیت زندگی و فرهنگ ساکنان بهبود بخشیده و جذابیت زیبایی‌شناختی را به ارمغان آورند.